Kopic, reacție după remiza cu FC Voluntari: „Normal că sunt supărați suporterii!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat vineri, 26 aprilie 2024, ora 22:16,
Zeljko Kopic

Dinamo continuă să tremure pentru evitarea retrogradării. „Câinii” au înregistrat doar un egal acasă cu FC Voluntari (1-1).

Zeljko Kopic a reacționat după meciul care ar putea fi decisiv în ceea ce urmează pentru echipa sa. Iată ce a transmis tehnicianul croat.

„Normal că sunt supărați suporterii!”

Nu am văzut, nu vreau să comentez arbitrajul. E foarte greu, nu e totul în mâinile noastre. Azi trebuia să câștigăm, dar nu mai controlăm noi totul.

A fost al treilae meci în șapte zile. Avem timp să ne gândim la următorul meci. Avem destul timp. Băieții au înțeles situația. În ultimele jocuri am luat goluri în ultimele minute. Azi am luat în prima repriză.

Normal că sunt supărați suporterii. Ei sunt mereu în spatele nostru și ne susțin. E responsabilitatea mea, a noastră să facem lucrurile mai bune.

Această perioadă a fost foarte grea. Acum e foarte greu, pentru că sunt doar două jocuri. Acum e cel mai greu moment”, a mărturisit Zeljko Kopic, după egalul cu FC Voluntari.