Andrei Ivan nu exultă după jocul cu Clinceni: ,,Nu ne gândim la titlu, mai sunt multe meciuri”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 18 octombrie 2021, ora 22:45,
Andrei Ivan, CSU Craiova

Andrei Ivan, atacantul celor de la CS U Craiova, a reacţionat la finalul jocului cu Academica Clinceni, din cadrul etapei a 12-a a Ligii 1, temrinat cu o victorie la scor, 5-0.

Golurile partidei care s-a disputat pe arena ,,Ion Oblemenco”, din Bănie, au fost reuşite de către Dan Nistor, în minutul 11, Jovan Markovic, în minutul 14, Nicuşor Bancu, în minutul 23, respectiv Andrei Ivan, în minutul 71 şi Ante Roguljic, în minutul 90+2.

După jocul de pe ,,Ion Oblemenco”, Andrei Ivan a rămas cu picioarele pe pământ. Acesta declară că el şi colegii săi nu se gândesc încă la titlu.

,,Nu ne gândim la titlu, mai sunt multe meciuri. Mai este play-off-ul. Trebuie să luăm meci cu meci și să le câștigăm. Se vede și în teren, nu? Jucăm foarte ofensiv și ne apărăm foarte bine. Contează gazonul, la meciul cu FC U Craiova a fost oribil.”, a declarat Andrei Ivan, la finalul jocului cu Academica Clinceni.

În urma acestui rezultat, CS U Craiova a urcat pe locul 5 în Liga 1, unde a acumulat 22 puncte acum. De partea cealaltă, cei de la Academica Clinceni au rămas pe locul 16 în Liga 1, cu 3 puncte acumulate din 12 etape disputate.

Citeşte şi CS U Craiova s-a distrat cu Academica Clinceni în Liga 1! Cât s-a terminat partida din Bănie