Ce spune Cristiano Bergodi după egalul cu CS Mioveni: ”E normal să fim supărați!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 05 februarie 2023, ora 19:53,
Cristiano Bergodi

Echipa CS Mioveni a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Sepsi OSK, într-un meci al etapei a 24-a din Superligă. Gazdele au egalat la ultima fază a meciului, din penalty.

La finalul meciului, Cristiano Bergodi a oferit mai multe declarații.

”Dezamăgire mare, dar asta e, am luat un punct. Păcat că am pierd două puncte foarte importante, care erau importante în clasament. S-a jucat frumos în prima repriză, ambele formații au ratat. În partea a doua a fost mai multă luptă, o bătălie. Noi ne-am retras, dar nu a fost o problemă.

L-am pierdut pe Păun, care a luat două cartonașe rapid. Nu sunt supărat pe el, chiar dacă nu înțeleg. Nu cred că au fost relaxați băieții. E un punct muncit, păcat că ne-au egalat în minutul 94. Avem meciuri grele cu toate echipele până la finalul sezonului regulat.

Nu trebuie să facem tragedie pentru cele două puncte pierdute. E normal să fim supărați pentru că am fost egalați în prelungiri. Nu îmi e teamă că pierdem locul de play-off”, a spus Cristiano Bergodi.