Champions League | PSG, victorie cu City, iar Messi înscrie primul gol la Paris! Real Madrid, şocul serii cu Sheriff Tiraspol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 28 septembrie 2021, ora 23:53,
Leo Messi, PSG/Sursa foto: Profimedia Images

Marţi, 28 septembrie, s-au disputat primele meciuri din cadrul etapei a doua a grupelor de UEFA Champions League. PSG – Manchester City a fost duelul serii.

Parizienii s-au impus pe teren propriu, scor 2-0, în meciul cu englezii, după golurile marcate de către Idrissa Gueye, în minutul 8 al întâlnirii şi Leo Messi, în minutul 74.

Şocul serii a fost produs pe Bernabeu. Sheriff Tiraspol a câștigat meciul cu Real Madrid, scor 2-1, după ce a condus la pauză cu scorul de 1-0. Jakhshibaev a deschis tabela în minutul 25, iar Benzema a egalat din penalty în minutul 65. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90, când Sebastien Thill a înscris superb

Celelalte rezulaltate înregistrate marţi seara în Champions League

Ajax – Beşiktaş, 2-0. Golurile partidei au fost marcate de către Berghuis, in minutul 17, respectiv Haller, în minutul 43.

Şahtior Doneţk – Inter Milano, 0-0.

AC Milan – Atletico Madrid, 1-2. Reuşitele partidei au fost semnate de către Rafael Leao, în minutul 20, şi Griezmann, în minutul 84 şi Luis Suarez, în minutul 90+7.

Dortmund – Sporting Lisabona, 1-0. Golul victoriei a fost semnat de Malen, în minutul 37.

FC Porto – Liverpool, 1-5. Golurile au fost marcate de către Mohamed Salah, în minutele 45 şi 60, Sadio Mane, în minutul 45, Roberto Firmino, în minutele 77 şi 83, repsectiv Taremi, în minutul 75.

RB Leipzig – Club Brugge, 1-2. Golurile partidei au fost marcate de către Nkunku, în minutul 5, respectiv Vanaken, în minutul 22, şi Rits, în minutul 41, pentru belgieni.

Real Madrid v Sheriff/Sursa foto: Profimedia Images

Citeşte şi VIDEO | ANDER HERRERA A EXPLICAT CONFLICTUL DINTRE MBAPPE ŞI NEYMAR. DECLARAŢIE AMUZANTĂ A MIJLOCAŞULUI