Dan Petrescu s-a confesat după meciul de la Arad: „A fost o victorie norocoasă, trebuie să recunoaștem”

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 26 septembrie 2021, ora 23:39,
DAN PETRESCU

Antrenorul CFR-ului, Dan Petrescu, a declarat că elevii săi au fost foarte norocoși la Arad, învingând cu 1-0. UTA a ratat câteva ocazii monumentale de gol.

A fost o victorie norocoasă, trebuie să recunoaștem. Am întâlnit un adversar foarte puternic pe teren propriu, ne-au dominat în repriza a doua. Nu ăsta era planul, nu așa trebuia să jucăm. Atât au putut jucătorii care au intrat, am avut soluții puține pe bancă. N-am avut soluții de atac, ca să marcăm și al doilea gol.

Urmează meciuri grele, echipa a părut obosită în repriza a doua și am scos un 1-0 incredibil. Nu cred că altă echipă din România va mai câștiga la Arad. Am rămas impresionat de UTA, dar și de jucătorii noștri care au muncit enorm. Trebuie să ajungem la poartă, să avem ocazii, nu-mi place așa! Dacă joci cu Sevilla poți arăta așa, dar altfel nu. Sper să jucăm și mai bine în atac după ce se vor întoarce atacanții, acum nu avem cu cine.

Sper ca jucătorii să nu se mai accidenteze pe la echipele naționale, toți care merg la echipele naționale se întorc accidentați”, a spus Dan Petrescu, după victoria cu UTA.

CFR Cluj a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1.

etapa 10antrenor1-0uta aradliga 1realitateadan petrescufotbals-a confesat