Dumitru Dragomir l-a luat în colimator pe Florinel Coman: „Eu după 20 de minute îl schimbam! Nu e ce trebuie acolo!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat joi, 04 august 2022, ora 09:10,
Florinel Coman

FCSB a câștigat seara trecută pe terenul celor de la Dunajska Streda (1-0) grație golului marcat de Joonas Tamm (69). Dumitru Dragomir, fostul șef LPF, a comentat prestația elevilor lui Nicolae Dică.

Mai exact, Dragomir a apreciat jocul făcut de FCSB, însă a simțit nevoia să puncteze câteva aspecte și despre cei doi jucători veniți recent (Bogdan Rusu și David Miculescu), dar și despre căpitanul Florinel Coman.

„Coman nu e ce trebuie acolo!”

„Sunt foarte bucuros de rezultat și de meci. Au alergat foarte mult, e foarte bine pregătită fizic FCSB. Miculescu, fricos un pic, așa e la început. Celălalt, Rusu, s-a bătut, e vârf de atac. FCSB avea nevoie de amândoi.

Schimbările au fost grozave, eu după 20 de minute îl schimbam pe Florinel Coman. Trebuie să-i schimbe postul, nu știu, Coman nu e ce trebuie acolo.

Mi-a plăcut că au încercat să facă pressing și le-a ieșit de câteva ori, dar să nu creadă că au meci ușor la retur. E echipă bunicică Streda, nu e echipă rea. O să vedeți ce meci greu au cu ei în România. Mai greu decât azi!”, a declarat Dumitru Dragomir, potrivit celor de la gsp.ro.

FCSB va juca acum în campionat. Trupa lui Nicolae Dică va merge în deplasarea de la Mioveni, luni, 8 august, de la ora 21:00.