Farul a pierdut amicalul cu Cerno More Varna! Liderul Superligii a marcat din penalty, în minutul 90+3

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat miercuri, 21 septembrie 2022, ora 21:34,
Farul a pierdut amicalul cu Cerno More Varna, dar dintre titularii de bază au fost folosiți numai Artean, Popescu, Doukoure și Torje

Echipa Farul a fost învinsă de formaţia bulgară Cerno More Varna cu 1-3 (0-1), la Ovidiu, într-un amical.

Golul de onoare al Farului a fost reuşit de Robert Băsceanu, în minutul 90+3, din penalty

Fără 11 componenţi ai lotului convocaţi la loturile naţionale de seniori, U21, U20, U19, U18 şi U17, dar şi fără portarul Marian Aioani şi atacantul Vlad Morar (ambii menajaţi), Farul a cedat în faţa echipei aflate pe locul 5 în prima ligă bulgară.

Cerno More s-a impus prin golurile marcate de algerianul Zakaria Benchaa (45, 67) şi Mathias Coureur (74), internaţional din Martinica. Golul de onoare al Farului a fost reuşit de tânărul Robert Băsceanu (90+3, din penalty), potrivit site-ului liderului Superligii.

Managerul tehnic Gheorghe Hagi i-a folosit pe Buzbuchi – R. Benzar (78-Mboko), Corinus, Artean (65-M. Popescu), Lazăr (46-Mituleţu) – Doukoure (78-Dulcea), Martinovic (46-Iorga), Casap (83-Calu) – Dumitrache (78-Băceanu), R. Moldoveanu (78-Banu), Torje (65-Pelivan, 83-Chiper).