Gol pentru Nicolae Stanciu la Slavia Praga! Cum a înscris mijlocaşul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 19 septembrie 2021, ora 23:47,
Nicolae Stanciu/Sursa foto:Michal Beránek / CNC / Profimedia Images

Nicolae Stanciu a înscris primul gol pentru Slavia Praga în acest sezon, la meciul de campionat cu cei de la Bohemians, scor 5-1.

Pe lângă golul românului, cei de la Slavia Praga au mai înscris prin Lingr, Kuchta, Krmencik şi Schranz, respectiv Chramosta, pentru cei de la Bohemians.

După ce formaţia sa a fost condusă la pauză cu scorul de 1-0, Nicolae Stanciu a dat tonul revenirii în repriza secundă. Românul a înscris din penalty, în minutul 56. Acesta a mai ratta o ocazie de gol în minutul 44, când a trimis un pic pe lângă poartă.

După 7 meciuri disputate până acum în campionatul de fotbal al Cehiei, Slavia Praga ocupă locul doi în clasament, cu 19 puncte acumulate până acum.

Citeşte şi STANCIU, DISCURS SINCER DUPĂ REMIZA ALBĂ DE LA SKOPJE: „NU MERITAM MAI MULT”