Laszlo Balint a anunțat că a pierdut un jucător după înfrângerea cu Rapid: ”Să vedem cât e de serioasă!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 31 iulie 2022, ora 23:57,
Laszlo Balint

Rapid a câștigat duminică seara, scor 1-0, în deplasare, derby-ul cu Craiova. Balint a fost dezamăgit la finalul partidei și a anunțat că a pierdut un jucător după meciul cu echipa lui Adi Mutu.

”Cred că e un rezultat nemeritat, în mare parte a jocului am controlat ostilităţile, am avut ocaziile mai multe şi mai clare. Dacă vrem să emitem pretenţii, nu putem să primim gol la primul şut pe poartă. Suntem într-un program foarte aglomerat, cu meciuri care presupun consum energetic foarte mare. Andrei Ivan a avut o durere la gleznă şi azi a făcut injecţie să poată juca.

Cu Găman la prima vedere e o problemă musculară. Să vedem cât e de serioasă, mâine va face investigaţii suplimentare, dar este clar că pentru o săptămâna sau două l-am pierdut. (n.r. – vine Işfan?) Nu ştiu. Vedeţi că e nevoie de jucători, dar ştiu că oamenii din conducere se ocupă”, a declarat Balint, după prima înfrângere pe banca Universităţii Craiova.

Ce a spus Ivan

”O înfrângere dureroasă, am condus meciul din primul minut, ne-am creat foarte multe ocazii. Dacă nu mă înşel, în a doua repriză au avut doar un şut pe poartă şi au înscris. Trebuie să ne revenim, pentru că joi avem meci în Conference League, în Polonia. Parcă nu ne regăsim în faţa porţii, pentru că ocazii avem, dar nu marcăm”, a spus atacantul Universităţii Craiova.