Paul Papp, dezamăgit după egalul cu Botoşani: ,,Pot să spun că suntem nişte proşti că nu am profitat de acel penalty”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 06 decembrie 2021, ora 23:37,
Paul Papp, Craiova

Paul Papp, jucătorul celor de la CS U Craiova, a reacţionat la fianlul jocului cu FC Botoşani, terminat la egalitate, cu scorul de 2-2, în etapa a 18-a a Ligii 1.

Golurile meciului au fost înscrise de către Hervin Kage, în minutul 35 şi Malcom Edjouma, pentru FC Botoşani, respectiv Elvir Koljic, în minutul 31 şi Gustavo, în minutul 58, pentru CS U Craiova.

CS U Craiova a fost echipa care mai putea înscrie în acest meci. Elvir Koljic a trimis mingea în bară în minutul 8, în tip ce Andrei Ivan a ratat un penalty în minutul 38, după ce Nicuşor Bancu a fost faultat în careu.

Citeşte şi BIANCA ANDREESCU, AFECTATĂ: ,,BUNICA MEA A STAT MAI MULTE SĂPTĂMÂNI LA ATI DIN CAUZA INFECŢIEI CU COVID!” DECIZIA LUATĂ DE SPORTIVĂ

Paul Papp este dezamăgit de faptul că echipa sa nu a plecat cu toate punctele din Moldova, deşi a avut numeroase ocazii de a înscrie.

,,Nu cred ca ne ajută foarte mult, pentru că am venit pentru cele trei pucte, având în vedere situaţia din clasament, Trebuie să ne gândim să terminăm cât mai sus.

A lipsit al treilea gol. Pot să spun că suntem niste proşti că nu am profitat de acel penalty. Cred că nu e drept, dar şi noi trebuie să fim mai concentraţi. Trebuie să fim şi mai concentraţi, acum depinde de noi să dăm totul pe teren. Îmi vine să râd, pierdem puncte. Nu mai e loc de greşeală.”, a declarat Paul Papp, la finalul jocului cu FC Botoşani.

În urma acestui rezultat, FC Botoşani a urcat pe locul 6 în Liga 1, unde a adunat în acest moment 29 de puncte în clasament, în timp ce CS U Craiova a ajuns pe poziţia a 4-a în Liga 1, tot cu 29 de puncte din 18 meciuri disputate.

Citeşte şi Remiză spectaculoasă în Moldova! CS U Craiova, 4 meciuri fără victorie în campionat