Reghecampf, criză de nervi în primul amical al anului! Ce le-a strigat elevilor săi de pe margine

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 09 ianuarie 2022, ora 21:13,
Reghecampf, sursa- Profimedia Images

CSU Craiova a reușit să se impună în meciul cu maghiarii de la Paksi FC, scor 5-2, în primul joc de pregătire din Antalya!

În ciuda scorului generos în favoarea oltenilor, elevii lui Laurențiu Reghecampf au tremurat însă pentru rezultatul final. Deși au deschis scorul rapid, încă din minutul 2, și aveau la un moment dat 3-1 pe tabela de marcaj, „juveții” au primit două goluri în două minute, iar acest lucru l-a scos din minți pe tehnicianul Craiovei.

Potrivit informațiilor GSP.ro, Reghecampf a reacționat nervos după erorile din apărarea echipei sale şi a încercat să îi readucă cu picioarele pe pământ pe jucătorii săi. „Treziți-vă!” s-a auzit de pe marginea terenului, în timpul meciului cu Paski.

Peste 5 zile, pe 14 ianuarie, CSU Craiova va disputa cel de-al doilea meci de pregătire din Turcia, contra cehilor de la FC Banik Ostrava. Primul joc oficial al oltenilor din noul an va fi pe teren propriu, împotriva Rapidului, pe data de 22 ianuarie, în runda cu numărul 22 din Liga 1.