Remarcatul lui Basarab Panduru de la FCSB: ”Nu e întâmplător că el dă goluri!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat luni, 15 august 2022, ora 19:00,
Basarab Panduru

FCSB a învins Chindia Târgoviște cu 3-2 în Etapa a 5-a din Superligă, după ce era condusă cu 0-2 în minutul 28. Roș-albaștrii au punctat între minutele 49 și 59. Meciul a avut loc pe Arena Națională din București, iar Chindia a jucat în inferioritate din minutul 7, când Daniel Neguţ a primit cartonaşul roşu, după consultarea arbitrajului video, pentru o intervenţie dură la Florinel Coman.

A fost prima victorie din acest sezon în Superligă pentru roş-albaştri, iar antrenorul Nicolae Dică a rămas uimit de suporterii echipei sale, care şi-au încurajat favoriţii pe tot parcursul partidei.

Tamm a marcat 3 goluri pentru FCSB în acest sezon, toate la faze fixe. Basarab Panduru consideră că acest lucru nu este întâmplător.

”Tamm, apare acolo ca un mare atacant. Nu e întâmplător că Tamm dă goluri. Tamm nu era acolo şi l-a lovit mingea în cap, Tamm tot timpul a aşteptat să vadă unde vine mingea, a atacat mingea. La noi, tot timpul fundaşii se uită spre minge, de unde vine. Nu l-a văzut nimeni pe Tamm, vine, bagă capul în minge. Acolo vrea să dea cu capul”, a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.