Remiză între Sepsi și Petrolul într-un amical jucat la Sfântu Gheorghe! Oaspeții au egalat în minutul 88

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat miercuri, 23 noiembrie 2022, ora 16:21,
Sepsi – Petrolul 2-2

Două dintre vecinele de clasament din Superligă, Sepsi și Petrolul, au încheiot la egalitate meciul amical pe care l-au jucat la Sfântu Gheorghe.

Petrolul a egalat Sepsi în minutul 88, prin Lucian Dumitriu

Petrolul este pe locul 7, cu 26p, iar Sepsi pe 8, cu 25p. meciul a avut loc pe Stadionul Municipal, iar scorul final a fost 2-2 (2-1).

Pentru Sepsi OSK au marcat Roland Varga (minutul 20) şi Anass Achahbar (37), în timp ce pentru Petrolul au înscris Eugeniu Cebotaru (22) şi Lucian Dumitriu (88), Conform paginii oficiale de Facebook a grupării covăsnene.

Antrenorul echipei Sepsi, Cristiano Bergodi, a început partida cu Began – R. Dimitrov, D. Ciobotariu, M. Tamas, R. Ispas – Junior, N. Păun, Achahbar – Bărbuţ, Tudorie, R. Varga. După pauză au mai jucat Niczuly – J. Rodriguez, Ştefănescu, C. Matei, Safranko, Golofca, I. Gheorghe, Ninaj şi G. Dragomir.

De partea cealaltă, tehnicianul Nicolae Constantin i-a folosit pe Leitner – Paşov, A. Olaru, Huja – Seniko, Cebotari, Jair, Velisar – Cioiu, Budescu, Grozav. După pauză au intrat Moroz – Meijers, Mathaus, Borta, Seto, Dumitriu, Tucaliuc, Măzărache, Pătraşcu, Zaharia şi Rădulescu.