Revenire fabuloasă pentru Ianis Hagi la Rangers! Ce notă a primit românul la jocul cu Livingston

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 23 septembrie 2021, ora 10:50,
IANIS HAGI/Foto: Profimedia

Ianis Hagi a revenit în Scoţia, la Rangers, după ce a fost depistat pozitiv cu COVID-19, la Skopje, înaintea meciului României cu Macedonia de Nord.

După ce a scăpat de virus, fiul ,,regelui” a zburat imediat spre Scoţia, iar în meciul de miercuri seara, introdus la pauză, Ianis Hagi a oferit o pasă decisivă în minutul 48, care a dus şi la deschiderea scorului pentru Rangers în jocul cu Livingston, din Cupa Ligii, terminat în final cu scorul de 2-0.

După ce a reuşit să revină cu pasă de gol la Rangers, scoţienii au remarcat şi ei prestaţia de excepţie a românului.

Jurnaliştii scoţieni de la footballscotland.co.uk i-au acordat nota 7 lui Ianis Hagi penturu impactul pe care l-a avut la Rangers când a fost introdus în joc, după pauză de către Steven Gerrard şi l-au lăudat pentru prestaţie.

Citeşte şi IANIS HAGI, DECISIV PENTRU RANGERS DUPĂ CE A FOST INFECTAT CU COVID-19! DETALIUL NEŞTIUT DESPRE CUM A AJUNS ÎN SCOŢIA ATÂT DE REPEDE