Unde a greşit CS U Craiova în meciul cu FC Botoşani! Nicuşor Bancu: ,,Fotbalul te pedepseşte când nu dai gol”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 07 decembrie 2021, ora 00:48,
Nicușor Bancu

Nicuşor Bancu, căpitanul celor de la CS U Craiova, a reacţionat la finalul jocului cu FC Botoşani, terminat la egalitate, cu scorul de 2-2, în etapa a 18-a a Ligii 1.

Golurile meciului au fost înscrise de către Hervin Kage, în minutul 35 şi Malcom Edjouma, pentru FC Botoşani, respectiv Elvir Koljic, în minutul 31 şi Gustavo, în minutul 58, pentru CS U Craiova.

CS U Craiova a fost echipa care mai putea înscrie în acest meci. Elvir Koljic a trimis mingea în bară în minutul 8, în tip ce Andrei Ivan a ratat un penalty în minutul 38, după ce Nicuşor Bancu a fost faultat în careu.

Citeşte şi BIANCA ANDREESCU, AFECTATĂ: ,,BUNICA MEA A STAT MAI MULTE SĂPTĂMÂNI LA ATI DIN CAUZA INFECŢIEI CU COVID!” DECIZIA LUATĂ DE SPORTIVĂ

După jocul cu FC Botoşani, Nicuşor Bancu este de părere că greşelile comkise în apărare au făcut ca CS U Craiova să nu plece cu toate punctele din Moldova.

,,Sunt bucuros că am ajuns să joc bine. Ne dă încredere că putem să câştigăm meciurile următoare. Greşelile din apărare au făcut diferenţa. Fotbalul te pedepseşte când nu dai gol. Ne grăbim să prindem play-off-ul.”, a declarat Nicuşor Bancu, la finalul jocului cu FC Botoşani.

În urma acestui rezultat, FC Botoşani a urcat pe locul 6 în Liga 1, unde a adunat în acest moment 29 de puncte în clasament, în timp ce CS U Craiova a ajuns pe poziţia a 4-a în Liga 1, tot cu 29 de puncte din 18 meciuri disputate.

Citeşte şi Remiză spectaculoasă în Moldova! CS U Craiova, 4 meciuri fără victorie în campionat