VIDEO | Imaginile pe care Denis Alibec nu și-ar fi dorit vreodată să le vadă cineva! Cum a fost surprins atacantul lui CFR Cluj

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 16 septembrie 2021, ora 21:28,
DENIS ALIBEC

Denis Alibec nu se dezminte! Atacantul echipei CFR Cluj a fost filmat fumând. Alibec s-a distrat sâmbăta seară la festivalul Untold. În aceeași zi, campioana României înregistra prima înfrângere din campionat, 0-1 cu FC Botoșani, în etapa a opta a Ligii I.

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, chiar își manifestase dorința ca jucătorii campioanei să nu participe la festivalul din orașul transilvănean. ,,Nu-i lăsăm! Dar poți să-i controlezi? Eu sper că sunt profesioniști și înțeleg. Eu, sigur nu mă duc. Nu mă pricep la Untold”, spunea Dan Petrescu la conferința de presă premergătoare partidei cu FC Botoșani.

Nu este pentru prima data când Denis Alibec este surprins fumând. ”Mai sunt fumător, mai fumez uneori. Dar nu s-o fac la pauza unui meci. N-am fumat în viața mea la pauză”, recunoștea Alibec, în 2019, la Digi Sport.

Vârful CFR-ului a suferit o accidentare în timpul meciului Islanda-România, din preliminariile CM 2022.

Alibec nu este singurul fotbalist român cu acest viciu. Nicolae Dobrin, Marius Lăcătuş, Dănuț Lupu sau Ştefan Iovan fumau și ei.