VIDEO | Ronaldo a reușit o dublă, dar Parma a revenit incredibil la Torino

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 februarie 2019, ora 00:10,
Parma Juve
Parma Juve

Spectacol total la Torino, între Juventus și Parma. Campioana Italiei a condus cu 3-1, dar a fost egalată incredibil pe finalul meciului.

După eliminarea șoc din Cupa Italiei (0-3 cu Atalanta), Juve a condus la pauză cu 1-0, după golul lui Ronaldo.

Rugani a făcut 2-0 după pauză, apoi torinezii s-au relaxat și Barilla a reușit să înscrie. Ronaldo a refăcut imediat avantajul de două goluri, dar veteranul Gervinho a înscris pentru 3-2 cu o execuție de mare jucător.

Tot ivorianul Gervinho a marcat în minutul 90 golul de 3-3, iar Allegri are multe semne de întrebare înaintea dublei cu Atletico Madrid, din optimile Ligii Campionilor.