VIDEO | S-a jucat și s-a ars! Cum și-a îngropat un portar echipa în fața tunarilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 02 iulie 2020, ora 09:54,
krul
krul

Arsenal a învins-o cu 4-0 pe Norwich în etapa a 32-a din Premier League, iar echipa lui Mikel Arteta a urcat pe locul 7 în campionat.

Chiar dacă succesul a fost unul clar, gazdelor nu le-a fost atît de ușor să facă diferența pe tabelă. Gafa lui Krul din minutul 33 le-a deschis drumul spre victorie. Olandezul a încercat un dribling în fața lui Aubameyang, dar execuția nu i-a reușit. Gabonezul i-a furat mingea și a trimis-o în plasă.

Atacantul lui Arsenal a reușit dubla în repriza secundă iar echipa sa a obținut a patra victorie consecutivă pe teren propriu în acest sezon de Premier League. Trupa de pe Emirates a ajuns pe loc de Europa League cu 6 etape înaintea de sfârșitul stagiunii din Anglia după succesul categoric de aseară.