10 ani din viață! Dusan Uhrin a îmbătrânit la meciul cu Voluntari!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 27 septembrie 2019, ora 22:04,
Uhrin
Uhrin

Dinamo s-a impus cu scorul de 2-1 în partida cu FC Voluntari disputată în Ștefan cel Mare.

Oaspeții au avut penalty ratat, un om în plus pe teren din minutul 70 și două ocazii mari pe final.

Știam că va fi un meci dificil, cunoșteam unii jucători din echipa adversă. Am jucat precum o echipă. Nu am fost fericit cu jocul din prima repriză, îmi doream să arătăm mai mult. Am început bine repriza secundă, am marcat, dar am avut ceva probleme la acel penalty.

Poate am fost obosiți, dar și cei de la Voluntari au jucat în Cupă. Sunt fericit, dar am cu 10 ani mai mult decât la începutul meciului, m-a îmbătrânit acest meci.

Sorescu a luat roșu, dar nu vreau să comentez eliminarea. Am alți jucători care să-l înlocuiască. Azi a jucat așa și așa, dar în celelalte meciuri jucase bine. Fabbrini nu va juca în derby, asta e clar. Accidentarea lui Montini nu e gravă”, a spus Dusan Uhrin jr. după meci.