A venit, a impresionat, gata pentru un nou transfer? Moruțan, aproape de lovitura carierei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 01 octombrie 2021, ora 18:09,
Olimpiu Moruțan, sursa foto: Twitter

Galatasaray a remizat cu Olympique Marseille, scor 0-0, în etapa a doua din grupele Europa League. Moruțan și Cicâldău au fost titulari.

Cu prilejul meciului de pe Stade Velodrome au asistat mai mulți scouteri ai marilor echipe din Europa pentru a-i vedea pe viu la lucru pe fotbaliștii lui Fatih Terim.

Unul dintre principalii remarcați ai acestora a fost chiar mijlocașul sosit la trupa din Istanbul de la FCSB, care a prins 82 de minute pe teren, înainte de a fi schimbat, notează publicația turcă Fanatik. Conform sursei citate, Moruțan ar fi monitorizat atent de reprezentanții mai multor cluburi din Italia.

„Tânărul talent, care a marcat un gol în meciul cu Goztepe, a fost unul dintre jucătorii cheie din ofensiva Galatei la meciul cu Marseille. Creșterea jucătorului, care va reprezenta și naționala României în următoarea pauză competițională, indică deja că Galatasaray a făcut o investiție bună.

Evoluția românului din meciul cu Marseille nu a depășit media echipei, dar înțelegem că reprezentanții cluburilor vor continua să-l urmărească pe Moruțan, au scris jurnaliștii turci.