Adrian Ilie critică dur strategia lui Gigi Becali! „Cobra”: „Un moment neinspirat din punctul meu de vedere!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 30 ianuarie 2023, ora 14:21,
Adrian Ilie
Adrian Ilie

FCSB a pierdut dramatic cu Farul Constanța (2-3). Adrian Ilie, fostul mare atacant român, a criticat tactica pe care Gigi Becali o folosește la echipă.

Mai exact, „Cobra” consideră că bucureștenii au făcut două schimbări total nepotrivite, mai ales după ce aveau avantajul pe tabelă.

„Un moment neinspirat din punctul meu de vedere!”

„Un meci frumos pentru telespectatori, mai puțin suporterii din Ghencea, care au plecat foarte triști. Un meci cu foarte multe faze de poartă, dar și cu foarte multe greșeli la ambele echipe, mai ales pe faze individuale

Mă așteptam să mai marcheze după ce au făcut-o o dată, mai ales după schimbările pe care le-au făcut după două minute cei de la Steaua (n.r. FCSB). Mi se par două schimbări care nu sunt într-un moment adecvat în timpul meciului.

La 2 minute după ce ai făcut 2-1… mai bine lași 5 minute, sau 7 minute, să vezi ce decizie ia celălalt antrenor, dacă mai face vreo schimbare sau nu.

Nu în momentul ăla! Sunt doi jucători foarte buni care au intrat și poate dacă lasă golul, fac 3-1, totul este foarte OK, dar mi se pare foarte aproape de momentul golului doi.

Poate cine știe: Hagi face trei schimbări și intră trei atacanți și tu ai băgat deja doi atacanți! Un moment neinspirat din punctul meu de vedere, dar un meci foarte frumos pentru telespectatori”, a spus Ilie, citat de fanatik.ro.