Al Nassr a fost învinsă de Al-Ittihad! Cristiano Ronaldo și-a luat „adio” de la un trofeu

Articol de Gigi Grigorescu - Publicat joi, 26 ianuarie 2023, ora 23:02,
Cristiano Ronaldo

Echipa Al-Nassr a fost eliminată din Supercupa Arabiei Saudite, starul portughez Cristiano Ronaldo ratând două ocazii importante.

Al Nassr, cu Cristiano Ronaldo integralist, a ratat calificarea în finala Supercupa Arabiei Saudite

A fost al doilea meci oficial al lui Ronaldo pentru noua sa echipă, el semnând cu gruparea din Arabia Saudită în ultimele zile ale anului trecut.

Al-Ittihad a deshis scorul în minutul 10 al meciului care s-a jucat pe King Fahd International Stadium din Riyadh prin Romarinho, iar Hamdallah a dublat avantajul în minutul 43.

Cristiano Ronaldo și colegii ay atacat în valuri în repriza secundă, reducând din diferență prin Talisca, în minutul 67. Scorul final a fost stabilit de Shanqeeti (90+4).

În cealaltă semifinală, care s-a jucat tot la Riyadh, dar pe Prince Faisal Bin Fahd Stadium, Al Feiha a învins Al-Hilal cu 1-0, golul fiind marcat de Paulinho în minutul 21. Finala este programată duminică, de la ora 19:00 a României, pe King Fahd International Stadium.

Cristiano Ronaldo (37 de ani) a debutat oficial la Al-Nassr pe 22 ianuarie, fiind integralist în victoria de pe teren propriu cu 1-0 în fața lui Al-Ettifaq, în etapa a 14-a din campionatul Arabiei Saudite.