VIDEO | Alexandru Mitriță a marcat primul gol la PAOK Salonic, în grupele Conference League

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 16 septembrie 2021, ora 22:30,
ALEXANDRU MITRIȚĂ

Alexandru Mitriță a marcat un gol pentru PAOK Salonic în meciul cu Lincoln Red Imps, din prima etapă a grupelor Conference League.

Internaționalul român a stabilit scorul final pentru echipa antrenată de Răzvan Lucescu, cu un gol marcat în minutul 56. Chuba Akpom deschisese scorul în minutul 45+2.

Mitriță a marcat după un corner, golul de 2-0. Mingea a lovit bara din dreapta portarului de la Lincoln, iar apoi a ricoșat în careul mic, iar MItriță a marcat.

Pentru Mitriță este primul gol marcat la PAOK Salonic.

Lincoln Red Imps este campioana Gibraltarului, pe care CFR Cluj a întâlnit-o în turul 2 preliminar din preliminariile Champions League. Ardelenii s-au impus cu 4-1 la general.

Pe lângă PAOK și Lincoln, în grupa F a Conference League se mai află danezii de la FC Copenhaga și slovacii de la Slovan Bratislava.