Andrei Nicolescu a ieșit la atac după FC Voluntari – FC Hermannstadt 1-0: „Mă gândeam că prieteniile din fotbal au dispărut”

Articol de Gabriel Ion - Publicat vineri, 29 martie 2024, ora 22:28,
FC Voluntari

Primul meci al etapei a doua din play-out s-a încheiat cu victoria lui FC Voluntari, 1-0 acasă cu FC Hermannstadt.

Mă gândeam că prieteniile din fotbal au dispărut”, a spus Andrei Nicolescu după FC Voluntari – FC Hermannstadt 1-0

Golul a fost marcat de Merloi, în minutul 70, din penalty, în urma unui henț la Butean. În urma acestui rezultat, FC Voluntari a urcat, provizoriu, pe locul 6, iar Dinamo a coborât pe 9, loc retrogradabil.

La câteva minute după finalul partidei, Andrei Nicolescu, a dministratorul special al grupării bucureștene, a lansat un atac dur.

Mi-a lăsat un gust amar partida de la Voluntari. Nu am văzut intensitate. A lipsit total intensitatea într-un moment în care se joacă într-o anumită viteză fotbalul.

Mă gândeam că prieteniile din fotbal au dispărut, dar se pare că m-am înşelat”, a spus oficialul dinamovist, conform Prima Sport.