VIDEO | Antrenorul Rapidului, înaintea meciului de foc cu CSU Craiova: „Nu există vreo favorită”

Rapid și CSU Craiova se vor întâlni sâmbătă, pe Arena Națională, într-unul dintre cele mai așteptate meciuri din etapa a șaptea a Ligii 1.
Înaintea partidei, Adrian Matei, antrenorul principal din acte al giuleștenilor a vorbit despre ce așteptări are de la partida cu oltenii, dar și despre problema antrenorilor fără licență din Liga 1.
”Ne așteaptă un meci greu, la fel ca și celelalte de până acum. Vom încerca să dăm totul pe teren și să facem lucrurile cât mai bine ca și până acum. Am speranța că la sfârșitul meciului vom avea un rezultat pozitiv. Noi tratăm meciul acesta la fel ca și pe celelalte. Nu cred că există vreo favorită în acest meci. Va fi care pe care.
Noi sperăm să fie o atmosferă plăcută, să vină cât mai mulți fani la meci. Cred că i-am mulțumit prin rezultatele și prin evoluțiile pe care le-am reușit până acum. Cred că o să fie foarte mulți. Toate meciurile le-am tratat ca pe un derby. Am dat tot ce am putut.
Ne gândim doar la meciul care urmează, adică la CSU Craiova. Când vom juca cu FC U Craiova, atunci ne vom gândi și la ei. Junior Morais paote să fie o lipsă, dar cel care îi va lua locul o să dea totul. Încercăm să ne bucurăm de toate lucrurile bune care se întâmplă în jurul nostru.
Rolul meu la echipă va fi conform regulamentului. (n.r. despre antrenorii fără licență PRO) Cred că din moment ce nu au fost cursuri și nu s-au putut înscrie la ele, mai ales că este și munca lor, ar trebui să fie cumva o derogare sau o înțelegere între ei”, a declarat Adrian Matei, la conferința de presă.