Argentina, victima Olandei? ”Cred că va avea probleme!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat sâmbătă, 03 decembrie 2022, ora 23:42,
argentina uruguay

Echipa naţională a Argentinei a învins, sâmbătă, naţionala Australiei, scor 2-1, în optimile Cupei Mondiale de fotbal. În sferturi, Argentina va întâlni Ţările de Jos.

Argentina a deschis scorul prin Messi în minutul 35.

În minutul 57, Alvarez a speculat o greșeală în apărarea australienilor și a trimis mingea în poartă. Argentina va juca în sferturi contra Olandei.

După meci, Iulian Miu a analizat duelul din sferturi și consideră că Argentina va avea probleme cu Olanda.

”Vom vedea de acum încolo ce face Argentina, cred că va avea probleme. S-au tot schimbat jucătorii de la început până acum, nu găsesc o formulă standard. Argentina, eu o văd o echipă care dacă ştii să te închizi nu te poate desface, aşa cum o poate face Franţa sau Brazilia.

Australia s-a închis foarte bine, au stat bine, o echipă scurtă, au închis foarte bine spaţiile şi Argentina nu şi-a creat ocaziile la care ne aşteptam cu toţii”, a spus Iulian Miu, la Orange Sport.