Becali mai aduce un jucător de la Viitorul! „Cu Hagi m-am înțeles”

Gigi Becali a anunțat că FCSB s-a înțeles cu FC Viitorul pentru transferul fundașului Bradley de Nooijer (21 de ani). Olandezul urmează să negocieze un contract cu roș-albaștrii.
1,3 milioane de euro este cota de piață a lui De Nooijer, care joacă pe postul de fundaș stânga.
39 de meciuri a jucat olandezul în acest sezon pentru Viitorul. A fost titular în finala Cupei, câștigată de constănțeni împotriva Astrei Giurgiu.
„De Nooijer… am trimis emisari ca să-l convingă pe băiat. E plecat în străinătate. Dacă îl conving pe băiat, cu Gică (Hagi) m-am înțeles. În principiu, vine„, a spus Gigi Becali la DigiSport.
FCSB are în acest moment trei fundași stânga în lot (Junior Morais, Alexandru Stan, Marko Momcilovic), dar Stan și Momcilovic s-au confruntat cu probleme medicale serioase.
În ultimii trei ani, FCSB a transferat jucători de la Viitorul în valoare de aproape 8 milioane de euro: Florin Tănase, Dragoș Nedelcu, Florinel Coman și Romario Benzar.