Bernd Storck a dat de pământ cu sistemul VAR din Liga 1: „Când îl faci să funcționeze doar pe o singură parte, e foarte dificil!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat sâmbătă, 06 aprilie 2024, ora 07:19,
Bernd Storck

Bernd Storck a reacționat vehement la adresa sistemului VAR din Liga 1. Tehnicianul german a fost foarte indignat de arbitrajul de la partida cu Farul Constanța (1-1).

Antrenorul celor de la Sepsi OSK consideră că arbitrajul video nu funcționează corespunzător în România. Iată reacția lui Storck la finalul meciului contra campioanei în exercițiu.

„Când îl faci să funcționeze doar pe o singură parte, e foarte dificil!”

„Vreau să-mi felicit echipa, a fost o primă repriză foarte bună. Am revăzut faza din minutul 4o al golului anulat lui Darius Oroian și cred că a fost valabil. Nu a fost fault. Trebuie investit în VAR.

Când îl faci să funcționeze doar pe o singură parte, e foarte dificil să vezi ce se întâmplă din celălalt unghi, de pe partea cealaltă”, a spus Bernd Storck, după remiza cu Farul Constanța.