Boloni s-a enervat pe jucătorii lui după a patra înfrângere din Ligue 2 a lui Metz: ”N-am văzut acea agresivitate mentală!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 18 septembrie 2022, ora 15:01,
Ladislau Boloni

Metz a fost învinsă de Bastia, scor 0-1. Boloni a recunoscut că nu este deloc mulțumit de atitudinea elevilor săi.

”La pauză, i-am întrebat dacă, într-adevăr, credem în șansa noastră, în capacitățile noastre, în calitatea noastră. Credem sau nu? Pentru că, în prima repriză, chiar am avut impresia că prezența noastră mentală nu e suficientă pentru a face motorul să funcționeze.

Trebuie să fim pregătiți psihic pentru a disputa un meci”, a declarat antrenorul la conferința de presă, potrivit Le Republicain Lorrain. Sunt îngrijorat, pentru că mi-ar plăcea să avansez cu echipa asta. Înainte de orice, avem nevoie de mentalitate și agresivitate în sensul bun pentru a ne reveni.”

Jocul nostru a fost lent în prima repriză, construcția noastră la fel. Nu puteam avansa. Nu eram puternici, eram moi. N-am văzut acea agresivitate mentală”, a declarat Boloni, la conferința de presă