Budescu, dat de gol de unul dintre apropiații săi! Ce urmează pentru „Artistul” FCSB-ului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 18 decembrie 2021, ora 19:43,
Budescu
Budescu

Mijlocașul în vârstă de 32 de ani al roș-albaștrilor a fost utilizat din ce în ce mai rar în mandatul lui Toni Petrea, iar patronul echipei a anunțat chiar că jucătorul poate pleca în această iarnă!

Constantin Budescu a revenit cu mare fast în tricoul FCSB-ului, iar transferul său, realizat în perioada lui Edi Iordănescu, a ținut capul de afiș în Liga 1. Cu toate acestea, „Budi” pare că nu își găsește locul în primul 11 al bucureștenilor, iar evoluția acestuia din primele 45 de minute ale derby-ului cu Rapid l-a supărat și mai tare pe Gigi Becali.

Cu toate acestea, Budescu pare că are de gând să rămână la FCSB și din această iarnă, în ciuda presiunilor din partea finanțatorului. Acest lucru a fost dezvăluit chiar de nașul „Magicianului”, dar și omul cu care a lucrat la Astra Giurgiu, Dani Coman. Fostul președinte al giurgiuvenilor a dezvăluit că, din informațiile sale, mijlocașul va continua sub comanda lui Toni Petrea, cel puțin până în vara anului viitor.

„Problema e rezolvată în proporție de 50%, adică noi am vrea să vină la Hermannstadt. Nu cred însă că se va întâmpla acest lucru. Budescu, din ce știu eu, vrea sa rămână la FCSB și să lupte pentru titlu.

El este și finul meu și dacă ar merge la Petrolul, adversarul nostru din lupta pentru promovare, ar strica socotelile între noi. Glumesc, desigur. Budescu are și acum oferte din străinătate, dar cred că până la vară rămâne la FCSB”, a spus Dani Coman, la Metropola TV.

„Budescu și dacă nu se antrenează, se distrează în Liga 1!”

„Dacă nici Budescu nu mai are loc să joace titular în Liga 1, atunci cine? Înseamnă că suntem la nivelul Spaniei, Germaniei… Budescu și dacă nu se antrenează, el se distrează în campionatul nostru. Dacă asta este strategia lui Gigi Becali, n-am ce să comentez. La FCSB sunt oameni care știu mai bine situația, este MM Stoica, Valeriu Argăseală. Budescu este finul meu, țin la el și este în primul rând un jucător cu care eu am făcut performanță.”, spunea zilele trecute Dani Coman, în exclusivitate pentru Realitatea Sportivă.

Citește și Budescu, desființat de Gigi Becali după duelul cu Rapid: „Trebuie să o cam termini cu fotbalul, atât spun!”

budescufcsbdeclaratiidani comanliga 1