Campioana Gibraltarului, temătoare înainte de duelul cu CFR: „Sunt la un alt nivel!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 iulie 2021, ora 22:50,
CFR Cluj
CFR Cluj

Ardelenii au trecut cu mari emoții de Borac Banja în primul tur preliminar al Ligii Campionilor, printr-un gol marcat de Alexandru Chipciu, în minutul 118!

Campioana României din ultimele patru sezoane a suferit cumplit pe terenul celor de la Borac Banja Luka, astfel că a avut nevoie de 120 de minute pentru a obține accederea în următoarea fază a competiției. În turul doi preliminar al UEFA Champions League, elevii lui Marius Șumudică vor da peste câștigătoarea titlului din ultimul sezon din Gibraltar, Lincoln Red Imps FC. Cele două manșe vor avea loc marți, 20 iulie, ora 19:00, în deplasare, respectiv miercuri, 28 iulie, ora 20:30, în Gruia.

Cu doar câteva zile înainte de meciul direct, antrenorul lui Lincoln s-a arătat resemnat și a dezvăluit că diferența de valoare dintre cele două echipe este una destul de mare. Cu toate acestea, campioana Gibraltarului așteaptă cât mai mulți suporteri la ora jocului și speră într-un rezultat pozitiv pe teren propriu.

„Ne pregătim pentru un meci în care trebuie să dovedim că putem să ne apropiem de valoarea adversarului, CFR este la un alt nivel. Noi pornim clar ca mari outsideri în acest duel. Nu-mi fac iluzii, dar ne vom aborda meciul ca să jucăm la cele mai înalte standarde și vom vedea ce se întâmplă. Vreau să vină cât mai mulți spectatori la meci, s-a văzut și la partida precedentă, fanii ne-au purtat spre o victorie la scor”, a declarat tehnicianul grupării din Gibraltar.