Când revine pe teren Florinel Coman?! Antrenorul Toni Petrea a făcut anunțul după meciul cu Hermannstadt

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 27 octombrie 2020, ora 09:24,
FLORINEL COMAN

FCSB s-a dezlănțuit aseară în meciul contra celor de la Hermannstadt Sibiu, scor 5-0!

Chiar și fără unul dintre cei mai importanți fotbaliști ai roș-albaștrilor, Florinel Coman (22 de ani), bucureștenii au făcut show total în meciul de aseară, după ce la pauza meciului tabela arăta scorul de 4-0.

© FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Coman este în continuare accidentat după entorsa suferită în meciul din Europa League, contra sârbilor de la Backa Topola, încheiat cu victoria celor de la FCSB în urma loviturilor de departajare, după ce în urma celor 120 de minute, scorul era unul halucinant, 6-6!

După meciul de aseară, antrenorul echipei, Toni Petrea, a anunțat că speră ca fotbalistul său să revină luna viitoare la meciurile pe care România le va disputa contra Belarusului, într-o partidă amicală, și contra Norvegiei și Irlandei de Nord, în grupa din Liga Națiunilor.

„Florinel Coman este în programul de recuperare. Nu știu cât de rapidă va fi recuperarea lui. Sper să revină până la acțiunea echipei naționale din noiembrie”, a spus Toni Petrea la finalul meciului cu Hermannstadt.

5.500.000 de euro este cota de transfer a lui Florinel Coman, conform Transfermarkt.com. Tânărul atacant a fost aproape să semneze în această vară cu Sporting Lisabona, dar în cele din urmă, patronul celor de la FCSB nu a ajuns la un acord final cu portughezii.