Câte goluri a primit Ciprian Tătărușanu, în meciul AC Milan – Bologna

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat duminică, 24 octombrie 2021, ora 00:13,
CIPRIAN TĂTĂRUȘANU. Foto: Profimedie Images

AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu în poartă, a învins, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 4-2, echipa Bologna, într-un meci din etapa a noua a campionatului Italiei.

Gazdele au rămas fără joi jucători, fiind eliminaţi Soumaoro, în minutul 20 şi Soriano, în minutul 58. Zlatan Ibrahimovici a marcat un gol şi un autogol.

AC Milan a deschis scorul prin Leao, în minutul 16. Calabria a dus scorul la 2-0, în minutul 35. Bologna a egalat în debutul reprizei secunde. Mai întâi, Ibrahimovici l-a învins pe Tătărușanu cu un autogol, în minutul 49, iar trei minute mai târziu, Barrow a dus scorul la 2-2. Cu șase minute înainte de final, Bennacer a înscris pentru 3-2, iar în în ultimul minut de joc Ibrahimovici a marcat, de această dat în poartă adversă

AC Milan ocupă primul loc într-un clasament provizoriu din Serie A, cu 25 de puncte, iar Bologna e pe 9, cu 12 puncte.