Ce spune Gică Hagi după victoria cu FCSB: ”Trebuie să construim o mentalitate de învingător!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 29 ianuarie 2023, ora 22:08,
Gică Hagi
Gică Hagi

Echipa Farul Constanţa a învins duminică, în deplasare, scor 3-2, formaţia FCSB, după un meci în care gazdele au condus până în minutul 90+4 cu 2-1. Constănţenii au înscris golurile victoriei în numai două minute.

La finalul meciului, Hagi a oferit mai multe declarații.

”O zi frumoasă din viaţa mea, mă bucur că am reuşit să câştigăm pentru că eu cred că Steaua, FCSB ne-a dominat, mai ales în prima repriză. Au jucat mai bine decât noi.

Am încercat să ne facem jocul nostru la început. Mă bucur mult că ei au crezut până la final şi am câştigat. Se poate orice, numai să crezi.

Ştiam că Borza e în formă bună şi de asta am vrut să-i dau şi lui mai multe minute, pentru că de fiecare dată când a intrat de pe bancă a făcut-o foarte bine.

La Farul trebuie să construim o mentalitate de învingător. Ne lipseşte acest lucru, nu putem să-l avem de la început, dar ne străduim să-l construim în timp.

Alibec – fantastic. A fost cel mai bun de pe teren. A făcut diferenţa. Când el joacă bine, jucăm şi noi bine. E mai mult decât un jucător. Avem nevoie de el”, a spus Gică Hagi, la finalul meciului cu FCSB.