CFR – Universitatea Craiova 2-0. Victorie clară pentru Dan Petrescu în Superligă

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 11 septembrie 2022, ora 23:43,
Meciul CFR Cluj – Universitatea Craiova are loc duminică, de la ora 21:30, pe Stadionul „Dr. Constatin Rădulescu” din Cluj-Napoca

CFR Cluj a câştigat cu scorul de 2-0, duminică seară, pe teren propriu, în faţa formaţiei CSU Craiova, într-un meci din etapa a zecea a Superligii.

CFR a deschis scorul prin Muhar în minutul 17, după ce jucătorul ardelenilor nu a fost atacat de nimeni de la Craiova.

Scorul final a fost stabilit de Valerică Găman, care a și trimis mingea în propria poartă în minutul 27.

CFR Cluj a urcat pe locul 5 în clasament, cu 15 puncte.