Claudiu Keșeru și-a reamintit de ziua când a marcat 6 goluri: ”Atunci mi-am dat seama că am realizat ceva!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat duminică, 31 iulie 2022, ora 22:54,
Claudiu Keșeru

În sezonul 2014-2015, Keșeru a reușit să marcheze 6 goluri contra celor de la Pandurii Târgu Jiu. Atacantul a înscris câte 3 goluri în fiecare repriză. El susține că după meciul respectiv a fost asaltat cu mesaje de la fani.

“Am conştientizat după meci. Aveam aproape 200 de mesaje, vedeam articole după articole. Record bătut de nu ştiu câţi ani. Atunci mi-am dat seama că am realizat ceva.

La pauză, glumeam cu Laurenţiu Roşu (n.r. antrenorul secund al lui Costel Gâlcă), şi îi spuneam că ‘păcat că nu am telefonul la mine, să fac o poză la tabelă’. Era 3-0 la pauză şi dădusem un hattrick”, a spus Keșeru, la emisiunea SuperLigaShow.