Columbienii au remarcat un singur jucător din naționala României: ”Cel mai bun fotbalist!”

Articol de Mihai Popescu - Publicat marți, 26 martie 2024, ora 23:57,
Andrei Rațiu

România a disputat amicalul contra Columbiei, pe Stadio Civitas Metropolitano din Madrid, marţi.

Columbia a deschis meciul în minutul 5 prin Jhon Cordoba.

După o gafă a noastră, în minutul 35, Jhon Arias a făcut 2-0, iar acesta a fost scorul pauzei.

Scorul s-a făcut 3-0, după ce șutul lui Yaser Asprilla, din minutul 80, a ajuns în poartă.

Ianis Hagi a redus din diferență în minutul 84, iar Florin Tănase a închis tabela în minutul 90+4, iar scorul a fost 2-3.

La pauza meciului, publicația columbiană As a analizat meciul, când scorul a fost 0-2.

”A fost o primă repriză complicată pentru Luis Diaz. Fotbalistul a fost marcat excelent de Andrei Ratiu, cel mai bun fotbalist român”, a notat As.

”Columbia i-a fost superioară României de la început până la final”, au mai notat columbienii.