Confesiunea unui fost dinamovist după un eșec cu FCSB: „Cred că a fost meciul după care am plâns cel mai mult!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat marți, 26 martie 2024, ora 23:27,
arena nationala fcsb dinamo (1)

Marius Alexe a rememorat recent cel mai trist meci din cariera sa de fotbalist. Fostul dinamovist a dezvăluit că un eșec cu FCSB l-a dus până în punctul de a plânge grav după meci.

Mai exact, fostul atacant a făcut referire la derby-ul disputat în octombrie 2012. Iată ce a spus despre partida FCSB-Dinamo 3-1, în care a marcat pentru „Câini”.

„Cred că a fost meciul după care am plâns cel mai mult!”

„Cel mai dureros meci din cariera mea a fost un Steaua – Dinamo 3-1, pe Arena Națională. Am avut 1-0 la pauză, eu am marcat.

În repriza a doua nu am mai fost… Cred că a fost meciul după care am plâns cel mai mult. A fost o frustrare mare. Voiam să îi batem pe Arena Națională, erau foarte mulți steliști, atunci acordau puține bilete oaspeților, îi puneau într-un colț.

Dezamăgirea a fost foarte mare. Chiar dacă marcasem în prima repriză, în partea secundă am fost un băiat mulțumit că a marcat împotriva Stelei și îmi dispăruse entuziasmul”, a dezvăluit Marius Alexe, confrom GSP.ro.