Costel Gâlcă, o nouă înfrângere în Arabia Saudită! Românul, pe ultimul loc în campionat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 07 ianuarie 2022, ora 19:45,
Costel Gâlcă/Sursa foto: Profimedia Images/Gonzales Photo/Alamy Live News

Al Hazem, echipa pregătită în acest moment de Costel Gâlcă, a pierdut un nou meci în campionatul Arabiei Saudite, unde lider este echipa lui Cosmin Contra, Al Ittihad.

Formaţia lui Gâlcă a piedut în deplasare, cu Al Taawon, scor 1-2. Scorul la pauză a fost de 1-1, în meciul din etapa a 16-a a campionatului saudit.

Citeşte şi Ladislau Boloni, aproape să preia naţionala! Cine s-a împotrivit numirii sale

Golurile partide au fost marcate de către Tawamba, în minutul 29, şi Iago, în minutul 84, respectiv Moha, pentru oaspeţi, în minutul 27.

În urma acestui rezultat, Al Hazem, trupa lui Costel Gâlcă, se află pe ultimul loc în clasament, cu doar 11 acumulate din 16 jocuri disputate. Pentru Gâlcă a fost a treia înfrângere la rând pe banca saudiţilor.

Citeşte şi Costel Gâlcă, ajutat de un român să prindă un contract în Arabia Saudită: „Mi-au cerut părerea”