Cristian Ignat şi-a prelungit contractul cu Rapid

Articol de Darius Stănescu - Publicat vineri, 13 decembrie 2024, ora 20:27,
cristian ignat
cristian ignat

Fundaşul Cristian Ignat (21 de ani) şi-a prelungit contractul cu echipa de fotbal Rapid Bucureşti cu încă doi ani, până în vara anului 2028, a anunţat clubul, vineri, pe site-ul său oficial.

Ignat a venit la Rapid în urmă cu şase ani şi jumătate, în 2018, de la ACS Juniorul, evoluând iniţial la formaţiile de juniori ale clubului, dar şi pentru formaţia secundă. Fundaşul de 1,94 m, născut la Chişinău, a îmbrăcat tricoul primei echipe a Rapidului în 24 de meciuri, 17 dintre ele chiar în acest sezon.

„Este un pas foarte important pentru mine şi mă bucur că am reuşit să semnez. Îmi place să joc la Rapid, îmi plac condiţiile de aici, iubesc acest club şi sper să joc cât mai bine. Am venit în liga a doua, ştiu prin ce a trecut Rapidul, prin ce condiţii, iar acum sunt nişte condiţii foarte bune”, a declarat Cristi Ignat.

Ignat a fost integralist în nouă dintre cele zece partide ale naţionalei U21 din preliminariile Campionatului European, calificându-se la turneul final din Slovacia.

rapidprelungit contractulcristian ignat