VIDEO | CSA Steaua, primul pas spre Liga 2! Roş-albaştrii au câştigat primul meci din baraj

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 08 mai 2021, ora 13:44,
bucurie csa steaua

CSA Steaua a învins Mostiştea Ulmu cu 2-0 în deplasare în manşa tur din prima rundă a barajului pentru promovare. Un autogol şi un penalty au făcut diferenţa în favoarea roş-albaştrilor.

Gazdele au avut mai multe ocazii în prima repriză, însă golul a venit la poarta cealaltă. O centrare a lui Adrian Ilie a fost deviată în propria poartă de un jucător al echipei din judeţul Călăraşi.

Bucureştenii au primit un penalty ridicol la începutul reprizei secunde. Pacionel s-a împiedicat în careul advers, iar arbitrul Eduard Ioniţă a arătat punctul cu var.

Stelistul a dublat avantajul echipei antrenate de Daniel Opriţa. Ulmu Mostiştea a încheiat rău partida. În minutul 60, portarul Răduţă a fost dus direct la ambulanţă după o ciocnire cu Enceanu, apoi gazdele au rămas în zece pentru că Acasandrei a văzut al doilea galben. S-a terminat 2 la 0 pentru CSA Steaua.

Câștigătoarea acestei dubla va juca în finala pentru promovare cu echipa care se impune în duelul dintre CS Afumați și FCSB 2.

CS Afumați – FCSB  2 se va juca duminică, de la ora 11:45

Returul este programat pe 15 mai, cu excepţia partidelor care urmează a fi televizate.

CITEŞTE ŞI: Un nume legendar vrea să se alăture proiectului CSA Steaua! “Nu mă întrebaţi pe mine!”