CSM București a pierdut derby-ul cu Rostov Don. Cum arată clasamentul din Liga Campionilor

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 19 noiembrie 2020, ora 21:17,
csm-bucuresti

CSM București a fost învinsă de Rostov Don, scor 22-27, într-un meci restant disputat joi în grupele Ligii Campionilor la handbal feminin. Astfel, vicecampioana României nu mai conduce Grupa A din Liga Campionilor.

Primul gol al româncelor a fost înscris abia în minutul 5. Oaspetele au dominat prima repriză, iar la pauză scorul era 10-16.

CSM s-a apropiat în mai multe rânduri la trei goluri de Rostov, dar rusoaicele s-au impus cu 27-22.

În clasamentul Grupei A din Liga Campionilor, cele două echipe au făcut rocada. Rostov Don conduce ierarhia, cu 13 puncte, urmată de CSM București, cu 11 puncte.

Elevele lui Adi Vasile au suferit cea de-a doua înfrângere în competiție.

Meciul a reprezentat și un duel al celor doi antrenori. Antrenorul echipei Rostov Don, Per Johansson, este și selecționerul naționalei feminine a Muntenegrului, îi timp ce Adi Vasile îi este secund.