Cum a comentat Ionuț Lupescu remiza celor de la Dinamo cu Petrolul Ploiești: „O fază controversată!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat luni, 01 aprilie 2024, ora 22:09,
Ionuț Lupescu

Dinamo a fost aproape să obțină 3 puncte mari luni seară. „Câinii” au remizat cu Petrolul Ploiești după ce oaspeții au marcat în minutul 90+13 din penalty.

Ionuț Lupescu a urmărit partida și a comentat pe seara rezultatului, dar și pe seama atmosferei create de tinerii prezenți în tribune.

„O fază controversată!”

E păcat, mai ales că a fost ultimul minut, după o fază controversată. Probabil că băieții au avut în minte să mențină rezultatul, așa se întâmplă când te lupti la retrogradare.

O victorie ne scotea din ultimele patru locuri și ne dădea un moral bun. Măcar să avem suporterii în deplasare. E frumos să stai între tineri. Am văzut noua generație de suporteri.

Comisiile Federației nu judecă în spiritul sportiv. Din punctul meu de vedere, influențează clasamentul. Nu știu dacă fac chestia asta la comandă sau după regulament.

Cred că e păcat. Sunt oameni de 15-16 ani în această Comisie și cred că ar fi cazul să-i schimbăm”, a spus Ionuț Lupescu, pentru Digi Sport.