Curg laudele pentru Tătărușanu, eroul lui AC Milan: „Și-a arătat clasa. Grazie Tătă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 08 noiembrie 2021, ora 00:23,
Ciprian Tătărușanu, sursa foto- Profimedia Images

Ciprian Tătărușanu a apărat un penalty în marele ”Derby della Madonnina”, în minutul 27, în fața argentinianului Lautaro Martinez.

Save-ul portarului român, care a menținut scorul la 1-1 în prima repriză, a stârnit reacții fabuloase din partea colegilor, a fanilor, dar și a internauților. A fost primul penalty apărat de Tătărușanu în tricoul celor de la AC Milan.

Fanii au postat imediat în mediul online laude și complimente pentru fostul internațional român.

”A fost imens în ultimele 3 meciuri! Ne-a ținut în joc cu trei parade. Știu că nu este portarul pe care îl voiam, dar și-a arătat clasa. Grazie Tătă”, a reacționat un suporter.

”A fost o paradă senzațională. Sunt impresionată de toți cei care ajung în poarta lui Milan. Donnarumma, Maignan și acum Tătărușanu!”, a scris un alt fan.

”Este cea mai bună paradă pe care am văzut-o! Tătărușanu e incredibil!”, a postat un alt suporter.