Daniel Niculae, mesaj pentru suporteri înaintea celui mai important meci: ,,Asta ar fi extraordinar! Craiova a fost prietena Rapidului”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 mai 2021, ora 20:16,
FOTBAL:U CRAIOVA 1948-RAPID BUCURESTI, LIGA 2 CASA PARIURILOR (10.10.2020)
FOTBAL:U CRAIOVA 1948-RAPID BUCURESTI, LIGA 2 CASA PARIURILOR (10.10.2020)

Daniel Niculae, preşedintele celor de la Rapid, a prefaţat duelul pe care giuleştenii îl vor disputa în compania celor de la FC ,,U” Craiova 1948.

Cum pentru Rapid urmeză un meci cu o echipă deja promovată, Daniel Niculae spune că cel mai important pentru echipă, în acest moment, este doar să promoveze, nu contează de pe ce poziţie.

Daniel Niculae

Oficialul Rapidului a mai spus că ar fi frumos ca la finalul acestui play-off din Liga a 2-a, echipa din Giuleşti să sărbătorească promovarea împreună cu fanii.

,,Atacăm promovarea, nu ne interesează primul loc sau al doilea. Avem cinci puncte avans, Craiova a fost o echipă prietenă Rapidului pe vremuri, sunt două echipe cu suporteri mulți, care au jucat contra echipelor făcute de sistem. A fost prietenie, acum e o rivalitate care duce către performanță. Dacă n-am avea concurență, n-am putea să creștem. Să nu uităm de unde au venit, au luat-o de la zero, la fel ca noi. Au făcut o treabă extraordinară, oltenii sunt pătimași.

Trebuie să câștigăm și să fim promovați și matematic. Trebuie să luăm însă calcul toate variantele, ar fi extraordinar să fim promovați luni seara. Din păcate, nu vor fi suporteri. Ar fi extraordinar însă să sărbătorim împreună la final cu fanii.”, a declarat Daniel Niculae, înaintea jocului cu FC ,,U” Craiova 1948.

Partida dintre Rapid Bucureşti şi Universitatea Craiova 1948, din etapa a 9-a a play-off-ului Ligii a 2-a, se va disputa, luni, de la ora 21:00.

Citeşte şi FC U Craiova și Rapid, așteptate în Liga 1 de rivalii de la FCSB: “Am ținut cu ei anul acesta!”

realitatearapiddaniel niculaeplay offU Craiova 1948suporteriliga 2