Declarațiile lui Cristiano Bergodi, după victoria Rapidului de la Botoșani din Cupa României: ”Am riscat”

Articol de Mihai Popescu - Publicat joi, 28 septembrie 2023, ora 23:29,
Cristiano Bergodi

Rapid a învins FC Botoșani, scor 3-1, în prima etapă a fazei grupelor Cupei României.

Cristiano Bergodi a oferit mai multe declarații la finalul meciului și a subliniat că jucătorii săi au obținut o victorie meritată.

”Am meritat această victorie, băieții au făcut un meci bun. Mă bucur pentru toți, am făcut primele 25 de minute foarte bune, am marcat.

În a doua repriză, uneori am riscat, portarul a apărat foarte bine. Sunt mulțumit, este o victorie foarte importantă.

Au fost contre între jucători, e normal. E bine că echipa rea în sensul bun al cuvântului. A fost agresivă, am jucat un fotbal plăcut”, a spus Cristiano Bergodi.