Denis Alibec, apreciat de Iosif Rotariu: „Foarte bine a jucat! A pătruns ca un buldozer!”

Articol de Mihai Dragomir - Publicat miercuri, 29 martie 2023, ora 21:13,
Denis Alibec. Foto: Profimedia

Denis Alibec și-a făcut simțită prezența în cele două meciuri oficiale disputate de naționala României. Atacantul a înscris în victoria cu Andorra (2-0) și a avut șanse mari de gol împotriva Belarusului (2-1).

Se pare că prestațiile sale au fost remarcate de Iosif Rotariu. Iată cum l-a lăudat fostul internațional român.

„Foarte bine a jucat! A pătruns ca un buldozer!”

„Nu bine a jucat, foarte bine a jucat, a ținut de minge, s-a zbătut, a pătruns ca un buldozer. Doar dacă era mai mult susținut, ar fi înscris și el, ar fi avut mai multe ocazii. Dar el în ultima perioadă are evoluții bune spre foarte bune, atât la Farul Constanța cât și la prima reprezentativă.

Rezultatul e așteptat de toată lumea, dar jocul a lăsat mult de dorit. Dacă în prima parte până la finalul primei reprize a fost un joc consistent, cu ocazii, repriza a doua a fost sub ce ne așteptam noi. Cred că au avut un plus cei din Belarus, echipă care nu a mai câștigat de doi ani”, a declarat Iosif Rotariu, pentru sport.ro.