Dennis Man, ademenit de banii arabilor: ,,Îi dădea atât pe sezon”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 august 2021, ora 16:26,
Dennis Man, sursa foto – Credit  Jonathan Moscrop / Sportimage via PA Images, Profimedia Images Dennis Man
Dennis Man, sursa foto – Credit Jonathan Moscrop / Sportimage via PA Images, Profimedia Images Dennis Man

Dennis Man a ajuns la Parma la începutul anului, după ce italienii le-au plătit celor de la FCSB suma de 13 milioane de euro pentru mutare.

Deşi a retrogradat cu echipa de pe ,,Ennio Tardini”, Dennis Man a avut evoluţii bune şi a atras privirea mai multor cluburi importante din fotbalul european şi nu numai.

Giovanni Becali, cel care a intermediat mutarea lui Dennis Man la Parma, a dezvăluit că atacantul a fost dorit de francezii de la Rennes, dar suma nu s-a ridicat deloc la nivelul cerinţelor italienilor. Pe lângă această ofertă, Dennis Man a mai fost dorit şi de către o echipă din zona arabă, însă care îl voia pe atacant doar sub formă de împrumut.

,,Am vorbit cu cei de la Parma, care au azi amical cu Inter. Mihăilă nu va juca, dar Dennis Man e bine. Ei vor rămâne acolo, trebuie să ajute Parma să promoveze. Iar acum e și Buffon acolo, care-i strânge în jurul lui.

Rennes dădea 11 milioane de euro pentru Man! Dar Parma nu a vrut să discute, președintele nu a fost de acord. A mai fost și o ofertă de împrumut din țările arabe, de la o echipă care îi dădea 2 milioane de euro pe sezon lui Man. Parma a zis că discută doar de la suma de 20 de milioane de euro în sus.”, a declarat Giovanni Becali, pentru Digisport.

Citeşte şi GIOVANNI BECALI, REPLICĂ DUPĂ CE A FOST FĂCUT „OM FĂRĂ ŞCOALĂ, BĂTRÂN, CARE A FOST LA ÎNCHISOARE” DE ANAMARIA PRODAN

realitateaarabiGiovanni Becalidennis manrennestransfer