Dilemă națională! „Nu prea ai pe cine să schimbi pentru meciul cu Armenia”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 martie 2021, ora 12:54,
profimedia-0601876283

Echipa națională a României a pierdut meciul din preliminariile Campionatului Mondial, disputat la Bucureşti, contra Germaniei, scor 0-1.

Singurul gol al partidei dintre România şi Germania, disputată pe Arena Naţională, a fost marcat de către Serge Gnabry, în minutul 17, din pasa venită în faţa porţii de la Havertz.

Basarab Panduru, fostul internațional român spune că portarul echipei naționale, Florin Niță a fost cel mai bun dintre „tricolori”. Fostul jucător al Stelei, Basarab Panduru nu vede ce schimbări majore ar putea face selecționerul Mirel Rădoi pentru următorul mecu cu Armenia.

”Individual aşa, nu ştiu dacă a fost cineva peste echipă. Probabil portarul Niţă a fost. Cred că Rădoi a fost puţin supărat pe Camora, pentru că l-a schimbat la pauză. Mie mi s-a părut că s-ar putea să fi fost ofsaid la golul Germaniei. Keşeru ăsta e, adică jucătorul care dacă nu dă gol, nu îl vezi pe teren.

Sursa foto: Profimedia Images

Ianis Hagi a fost nici mai mult, nici mai puţin decât Mihăilă, care n-a mai fost nici el atât de bun. Te aşteptai ca în meciul cu Germania, Mogoş care e fundaş dreapta de profil, să joace titular, dar uite că e peste toată lumea.

Teoretic nu prea ai pe cine să schimbi pentru meciul cu Armenia. Poate Puşcaş în locul lui Keşeru. Să nu te mire dacă apare Toşca fundaş stânga cu Armenia, poate Cicâldău în locul lui Tănase”, a declarat Basarab Panduru pentru Telekom Sport.

Cum arată clasamentul grupei J, din care face parte şi naţionala condusă de Mirel Rădoi

1. Germania – 6 puncte
  2. Armenia – 6 puncte
  3. Macedonia de Nord – 3 puncte
  4. România – 3 puncte
  5. Islanda – 0 puncte
  6. Liechtenstein 0 puncte

realitateaechipa nationalabasarab pandururomaniapreliminarii campionatul mondial 2022germania