Dinamo a pierdut primul meci amical cu Concordia Chiajna! Liga 2, mult prea puternică pentru „câini”!?

Articol de Mihai Dragomir - Publicat sâmbătă, 02 iulie 2022, ora 16:14,
Dinamo
Dinamo

Dinamo a retrogradat pentru prima dată în istoria sa. „Câinii” vor evolua în eșalonul secund din noul sezon, dar înaintea începerii acestuia, echipa din „Ștefan cel Mare” va disputa câteva meciuri amicale.

Sâmbătă, 2 iulie, Dinamo a disputat primul meci de verificare, contra celor de la Concordia Chiajna. „Câinii” au pierdut în fața ilfovenilor cu 0-1.

Dinamo, învinsă de Concordia Chiajna!

Gică Mihali, tehnicianul interimar al „câinilor”, a plecat la Dunărea Călărași. Astfel, Dinamo a fost condusă astăzi de către Iulian Mihăiescu.

Singurul gol al partidei a fost marcat de către Azdren Llullaku,  în minutul 32. Fanii au avut interdicție la acest meci, astfel că tribunele au fost goale.

Pentru Dinamo, a evoluat în această partidă și primul și unicul transfer realizat până acum: Bogdan Gavrilă.

Echipele utilizate de Dinamo:

În prima repriză: Eșanu – Buleică, Ehmann, Dudea, Amzar – Roșu, Stan, Bordușanu, Gavrilă, Florescu – Măgureanu.

În repriza a doua: Fara – De Moura, Patriche, Giafer, Demci – Țone, Ivanov – Lazăr, Bani, Crețu – Dinu.